Загальна інформація
Навчально-науковий інститут спеціальної фізичної і бойової підготовки та реабілітації створений відповідно до наказу від 24.04.2015 № 580 «Про введення в дію штатного розпису університету на 2015 року» на базі кафедри фізичного виховання і спорту та навчального спортивно-оздоровчого центру з метою підготовки висококваліфікованих фахівців для силових структур, забезпечення національної безпеки й оборони України.
Очолює ННІ спеціальної фізичної і бойової підготовки та реабілітації Малинський Ігор Йосипович к.н. з фізичного виховання та спорту, професор, Заслужений працівник фізичної культури і спорту України, Заслужений тренер України.
Заступниками директора є:
Професорсько-викладацький склад інституту: 2 доктори наук, 5 професорів, 5 доцентів, 9 кандидатів наук та 7 старших викладачів.
У структуру інституту входить кафедра фізичного виховання, спорту та здоров’я людини, кафедра хортингу та реабілітації та Центр студентського спорту, до складу якого входить відділ підготовки водіїв транспортних засобів, а також навчально-наукова лабораторія фізичної реабілітації та ерготерапії.
Інститут здійснює підготовку фахівців за спеціальністю 017 «Фізична культура і спорт» – підготовка інтегративних фахівців-бакалаврів з фізичного виховання і спорту, фізичної підготовки різних груп населення, які відповідають актуальним потребам сучасного суспільства та ринку праці.
Широка палітра універсальних і спеціальних знань дозволяє випускникам успішно знайти роботу у сфері спорту, організації відпочинку та розваг, у сфері освіти і виховання. Вони знайдуть себе і в таких видах діяльності, як:
- діяльність професійних спортсменів і суддів, хронометристів, інструкторів, тренерів, спортивних викладачів та інших знавців, що приймають участь у підготовці спортсменів та атлетів;
- участь у фізкультурно-оздоровчих заходах;
- діяльність навчально-тренувальних центрів та баз, спортивних таборів з підготовки спортсменів до змагань з різних видів спорту;
- діяльність дитячих спортивних шкіл, шкіл вищої спортивної майстерності, шкіл олімпійського резерву;
- діяльність дошкільних і шкільних навчально-виховних закладів;
- надання послуг, пов’язаних зі спортом та ін.
Сьогодні база спортивного комплексу Університету державної фіскальної служби України складається зі спортивних залів площею майже 1 200 кв. м та сучасного легкоатлетичного стадіону з футбольним полем. Завдяки професійній підготовці і наполегливій праці тренерів-викладачів та спортсменів навчального закладу підкорюються всеукраїнські, міжнародні та олімпійські вершини змагань.
Майбутньою перспективою розвитку спортивної бази Університету є звершення реконструкції спортивних споруд, а це понад 20 тис. кв. м забудови, де спортивні зали займають близько 12 тис. кв. м та басейн 8 600 кв. м, що сприятиме розширенню навчального і тренувального процесу.
Наявна в Університеті матеріально-технічна база дозволила сформувати на базі кафедри фізичного виховання і спорту та навчального спортивно-оздоровчого центру потужну спортивну школу з підготовки спортсменів міжнародного рівня, серед яких переможниця Олімпійських ігор 2014 року в Сочі, срібний призер Олімпійських ігор 2012 року в Лондоні, чемпіони світу та Європи, чемпіони України, переможці та призери міжнародних змагань з вільної боротьби, бойового самбо, дзюдо, боксу, хортингу, таеквон-до ІТФ, футболу, футзалу, пауерліфтингу, військово-спортивного багатоборства, гирьового спорту, армреслінгу, настільного тенісу, регбі, карате-кіокушинкай, баскетболу, волейболу, спортивного туризму, шахів і шашок та ін., які після закінчення навчального закладу поповнюють ряди співробітників підрозділів податкової міліції, МВС України, Служби безпеки України та інших силових структур.
Укладені договори співпраці з Українською федерацією хортингу, Федерацією бойового самбо України, Асоціацією спортивної боротьби України, Федерацією регбі України, Федерацією дзюдо України, Федерацією таеквон-до ІТФ України, Всеукраїнською федерацією військово-спортивного багатоборства, Федерацією боксу України, Федерацією футболу України, Асоціацією футзалу України, Федерацією гирьового спорту України, Українською федерацією армспорту, Федерацією настільного тенісу України, Федерацією кіокушинкай-карате України, Федерацією баскетболу України, Федерацією волейболу України.
Дирекція ННІ спеціальної фізичної і бойової підготовки та реабілітації
вул. Садова, 53, корпус Р, каб. 103м. Ірпінь, Київська обл., 08201
Університет ДФС України
Наказ 29.12.2018 №1811 Про оцінювання ЗВО заочної форми
E-mail: 36.01@nusta.edu.ua
АДМІНІСТРАЦІЯ

Малинський Ігор Йосипович – директор ННІ спеціальної фізичної і бойової підготовки та реабілітації, к.н. з фізичного виховання та спорту, професор, Заслужений працівник фізичної культури і спорту України, Заслужений тренер України, майстер спорту України.
Загальний трудовий стаж – 28 років. Закінчив Волинський державний університет ім. Лесі Українки за спеціальністю фізичне виховання та отримав кваліфікацію вчитель фізичного виховання у 1996 році. У 2002 році була захищена дисертація на здобуття наукового ступеня кандидат наук з фізичного виховання та спорту, а в 2016 році присвоєно вчене звання професора кафедри. Є автором понад 70 публікацій.
Тема дисертаційного дослідження: «Індивідуальні відмінності функціональної підготовленості кваліфікованих борців вільного стилю, включаючи вікові відмінності».
Сфера наукових інтересів: Олімпійський і професійний спорт.
Громадська діяльність: голова Вченої ради Інституту, член Вченої ради Університету, член методичної ради Університету, Голова відділення НОК України в Київській області, професор кафедри хортингу та реабілітації.

Сергієнко Юрій Петрович – заступник директора ННІ спеціальної фізичної і бойової підготовки та реабілітації з навчально-методичної роботи, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент.
Загальний трудовий стаж – 28 років. Закінчив у 1994 році Переяслав-Хмельницький державний педагогічний інститут (спеціальність – фізична культура кваліфікація – учитель фізичної культури).
Сфера наукових інтересів: фізична культура і спорт, психофізіологія, професійна освіта військових формувань.

Головащенко Роман Володимирович – заступник директора ННІ спеціальної фізичної і бойової підготовки та реабілітації з виховної та профорієнтаційної роботи, майстер спорту України.
Загальний трудовий стаж – 11 років. У 2009 році закінчив Вінницький державний педагогічний університет ім. М. М. Коцюбинського за спеціальністю «Фізична реабілітація» та отримав кваліфікацію фахівця з фізичної реабілітації. Викладача фізичного виховання. У 2014 році була захищена дисертація на здобуття наукового ступеня кандидат наук з фізичного виховання та спорту, а в 2019 році присвоєно вчене звання доцента кафедри. Є автором понад 30 публікацій.
Тема дисертаційного дослідження: «Підвищення ефективності тренувального процесу бігунів на середні дистанції при використанні незабороненого фармакологічного метаболітотропного засобу «Кардонат».
Сфера наукових інтересів: Олімпійський і професійний спорт. Фізичне виховання та реабілітація.
Список
студентського активу ННІ спеціальної фізичної і бойової
підготовки та реабілітації

Федосіхіна Анастасія Евгенівна, ФКБ-19-1, студентський директор

Виговська Олександра Олегівна, ФКБ-19-1, заступник студентського директора, відповідальна за навчально-наукову роботу

Валовий Андрій Русланович, ФКБ-19-1, заступник з адміністративної роботи

Левківський Денис Олександрович, ФКБ-19-1, відповідальний за культурно-масову роботу

Капацин Артем Олексійович, ФКБ-19-1, відповідальний за спортивно-оздоровчу роботу

Максименко Дмитро Олександрович, ФКБ-17-1, відповідальний за забезпечення якості освіти

Воронін Євгеній Андрійович, ФКБ-18-1, відповідальний за зв’язки з громадськістю

Волонкович Анастасія Евгенівна, ФКБ-18-1, відповідальна за інформативну діяльність

Кармаліта Артем Костянтинович, ФКБ-19-1, відповідальний за соціально-правову роботу

Добринська Наталія
Чемпіонка Олімпійських ігор-2008 з легкоатлетичного семиборства
Майстер спорту міжнародного класу з багатоборства;
Заслужений майстер спорту України
Державні нагороди:
Орден «За заслуги» III ст. за досягнення високих спортивних результатів на XXIX літніх Олімпійських іграх в Пекіні;
Орден княгині Ольги III ст. — за значні особисті заслуги у розвитку вітчизняної легкої атлетики, утвердження міжнародного спортивного авторитету Української держави.

Семеренко Валентина
Чемпіонка Олімпійських ігор 2006 року в Туріні, 2010 року у Ванкувері та 2014 року в Сочі з біатлону. Заслужений майстер спорту України, член національної збірної команди України, чемпіонка та чотириразова призерка чемпіонатів світу, переможниця та призерка етапів Кубка світу
Державні нагороди:
Орден княгині Ольги I ст. — за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм;
Орден княгині Ольги II ст. — за вагомий особистий внесок у розвиток та популяризацію фізичної культури і спорту в Україні, досягнення високих спортивних результатів та багаторічну плідну професійну діяльність;
Орден княгині Ольги III ст. — за вагомий особистий внесок у розвиток фізичної культури і спорту, досягнення високих спортивних результатів на чемпіонатах Європи та світу з біатлону 2008 року;
Орден «За заслуги» III ст. — за вагомий особистий внесок у зміцнення національної безпеки, високий професіоналізм, зразкове виконання службового обов’язку та з нагоди Дня Служби безпеки України.

Андрійцев Валерій
Бронзовий призер чемпіонату світу, срібний призер чемпіонату Європи, срібний чемпіон Олімпійських Ігор-2012 з вільної боротьби, учасник XXXI Олімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро, Заслужений майстер спорту України з вільної боротьби.
Державні нагороди:
Орден «За заслуги» III ст. 2012 року — за досягнення високих спортивних результатів на ХХХ літніх Олімпійських іграх у Лондоні, виявлені самовідданість та волю до перемоги, піднесення міжнародного авторитету України.

Сорока Володимир
Учасник літніх Олімпійських ігор в Лондоні, чемпіон Європи в особистому та командному заліках, переможець багатьох турнірів національного і міжнародного значення, майстер спорту України міжнародного класу.

Щуренко Роман
Бронзовий чемпіон Олімпійських ігор-2000 з стрибків у довжину, рекордсмен України. заслужений майстер спорту України зі стрибків у довжину

Юрченко Денис
Бронзовий призер Олімпійських ігор-2008 з стрибків з жердиною, Майстер спорту міжнародного класу.
Державні нагороди:
Орден «За мужність» III ст. 2008 року — за досягнення високих спортивних результатів на XXIX літніх Олімпійських іграх в Пекіні, виявлені мужність, самовідданість та волю до перемоги, піднесення міжнародного авторитету України.

Третяк Владислав
Бронзовий чемпіон Олімпійських ігор-2004 з фехтування на шаблях, срібний призер чемпіонату світу 2006 року у командній першості, заслужений майстер спорту України.

Коробейніков Олексій
Учасник ХХ, ХХІ зимових Олімпійських ігор з біатлону, майстер спорту України міжнародного класу.

Лисенко Руслан
Учасник ХVІІІ, ХІХ, ХХ зимових Олімпійських ігор з біатлону, чемпіонатів світу, учасник та призер етапів кубка світу з біатлону, дворазовий призер чемпіонатів Європи з біатлону.

Біланенко Олександр
Учасник ХІХ, ХХ, ХХІ зимових Олімпійських ігор з біатлону, призер чемпіонату світу. У 2011році в Ханти-Мансійську виборов бронзову медаль чемпіонату світу у складі української естафетної команди.

Шевченко Валентина
Учасниця ХVІІІ, ХІХ, ХХ, ХХІ зимових Олімпійських ігор з лижних перегонів, заслужений майстер спорту України з лижних перегонів

Хвостенко Оксана
Учасниця ХІХ, ХХ, ХХІ зимових Олімпійських ігор з біатлону, п’ятиразова призерка чемпіонатів світу, заслужений майстер спорту України з біатлону.
Державні нагороди:
Орден Княгині Ольги III ступеня;
Лауреат Всеукраїнської премії «Жінка ІІІ тисячоліття» в номінації «Рейтинг» (2008).

Демченко Володимир
Учасник ХХVІІ літніх Олімпійських ігор з легкої атлетики (біг на 400 м), майстер спорту України міжнародного класу.

Михайленко Володимир
Учасник ХХVІІІ літніх Олімпійських ігор з легкої атлетики (десятиборство), майстер спорту України міжнародного класу

Щуренко Тетяна
Учасниця ХХVІІІ літніх Олімпійських ігор з легкої атлетики (семиборство), майстер спорту України міжнародного класу.

Прима Роман
Учасник ХІХ зимових Олімпійських ігор з біатлону, учасник чемпіонатів світу та етапів кубка світу з біатлону, майстер спорту України міжнародного класу.

Юрков Олександр
Учасник ХХVІІ літніх Олімпійських ігор з легкої атлетики (десятиборство). майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики, володар Кубка Європи, срібний призер чемпіонату Європи, рекордсмен України із семиборства, чемпіон України та відкритого чемпіонату Франції-2001

Акуленко Юлія
Учасниця ХХVІІІ літніх Олімпійських ігор з легкої атлетики (семиборство), майстер спорту України міжнародного класу.

Ошаров Віталій
Учасник ХХVІІІ літніх Олімпійських ігор з фехтування (шпага), майстер спорту України міжнародного класу з фехтування.

Чумак Дмитро
Учасник ХІХ літніх Олімпійських ігор з фехтування (шпага), майстер спорту України міжнародного класу.

Максимов Дмитро
Спортсмен-дефлімпієць, загинув під час Євромайдану. Герой України. Майстер спорту України міжнародного класу, срібний та бронзовий призер з дзюдо Дефлімпійських ігор у Софії 2013 року. Бронзовий призер чемпіонату світу зі східних єдиноборств серед глухих.
Державні нагороди:
Звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота зірка» (21.11.2014, посмертно);
Орден «За заслуги» III ст. (03.12.2013);
Медаль «За жертовність і любов до України» (УПЦ КП, червень 2015, посмертно).

Бондар Яна
Майстер спорту України міжнародного класу з біатлону, чемпіонка світу з біатлону, учасниця Олімпійських ігор-2014, призерка чемпіонатів Європи та Універсіади.

Яків Хаммо
Бронзова медаль Чемпіонату світу серед юніорів у Форт-Лодердейлі (2014 рік); золота медаль Юніорського чемпіонату Європи у Бухаресті (2014 рік); бронзова нагорода на Перших Європейських іграх у Баку (2015 рік); бронзовий призер Чемпіонату світу у Астані (2015 рік); золота медаль на турнірі Grand-Slam з дзюдо у Баку (2016 рік); перемога в Молодіжному чемпіонаті Європи у Тель-Авіві (2016 рік), золото завершального сезону Гран-прі в Гаазі (2018 рік) та срібло на турнірі з дзюдо серії Grand Slam в Абу-Дабі (2019 рік).